post

Кубок України U-13: завершився груповий етап змагань

В Кам”янці-Подільському, що на Хмельниччині завершився груповий етап Кубку України з футзалу U-13. Івано-Франківська ДЮФК “Надія-Прикарпаття”, потрапивши до одного з найсильніших квартетів у підсумку зайняла 3 місце та продовжить боротьбу за “Кубок Надії”.

ДЮФК «Надія-Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – «Буковина» (Чернівці) – 2:3
Голи:
 Грабан (13, 14) – Трифаненко (1, 12), Лелюх (28)

«Надія-Прикарпаття», теоретично була фаворитом у грі з «Буковиною». Але вже на перших секундах чернівецькій команді вдалося повести в рахунку. Після цього гра одразу пришвидшилась, і м’яч практично не зупинявся у центрі майданчику. Гравці «Надії-Прикарпаття» намагались більше грати за рахунок своїх футзальних навичків, у чому, звісно, була перевага перед командою, яка прийшла з великого футболу. Але водночас «Буковина» дуже гостро відповідала, і в будь-який момент вона могла збільшити свою перевагу в рахунку. До того ж, у «Буковини» ще була перевага у лаві запасних, що для такого футзалу і для цієї вікової категорії було дуже важливим фактором. І при цьому варто відзначити, що гра була фактично не грубою. Так, боротьби вистачало, але майже не було якихось ситуацій, де команди грали на межі фолу. Відповідно, це відображалось і на кількості командних порушень.

А на 12-й хвилині Трифаненко зміг подвоїти перевагу «Буковини». Однак, тим і цікавий дитячий футзал, що тут ситуація може змінитись у будь-який момент. Наприкінці першого тайму Грабан відповів своїми двома голами і, відповідно, зрівняв рахунок – 2:2.

З початком другого тайму «Надія-Прикарпаття» почала чинити тиск на ворота Поштаря. Було видно що психологічна перевага після двох поспіль забитих голів на боці івано-франківської команди. Але забити швидкий гол прикарпатці не змогли, в результаті чого у «Буковини» іноді почали з’являтись шанси біля воріт Говляка. Але все-таки моменти у «Надії-Прикарпаття» були більш небезпечними, і м’яч іноді якимось чином не влітав у ворота «Буковини». Відповідно, схилити шальки терезів на свою користь прикарпатцям не вдавалось.

А на останній хвилині другого тайму «Буковині» вдалося вийти вперезав дяки голу Лелюха. «Надія-Прикарпаття» тут же пішла вперед, але це не принесло ніяких дивідендів. Натомість, Лелюх міг оформити дубль та остаточно зняти всі питання щодо переможця гри. Втім, їх зняв фінальний свисток, який зафіксував перемогу «Буковини».

«Фортуна» (Христинівка, Черкаська обл.) – «Надія-Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – 1:7
Голи:
 Коваленко (7) – Шешурак (11), Редушко (17, 20, 21), Грабан (18, 19), Хомин (25)

І «Фортуна», і «Надія-Прикарпаття» напередодні програли свої матчі у рамках першого туру. Тому цим командам було важливо здобути очки в очній зустрічі. Як показав старт матчу, більше над питанням здобуття очок думали гравці «Надії-Прикарпаття», які фактично взяли в облогу володіння «Фортуни». Однак, витиснути з цього максимум зі своїх моментів прикарпатці не могли. Натомість, гравцям «Фортуни» вдалося не тільки витримати тиск на свої ворота, а й організувати невеличкий контрнаступ, наслідком якого став гол Коваленка. Не сказати, щоб цей гол змінив ситуацію на майданчику, адже «Надія-Прикарпаття» продовжувала чекати щастя біля чужих воріт, але «Фортуні» забитий гол додав наснаги та впевненості. Тим не менш, івано-франківцям в одній з атак все-таки вдалось зрівняти рахунок у зустрічі. А це означало, що обом командам довелось починати все спочатку. Вивести «Надію» вперед міг Грабан, але він не зміг «пробити» Бричка з близької відстані. Після цього обидві команди по-спортивному завелись, і до кінця першого тайму вже важко було комусь віддати перевагу.

По такій грі перевагу могла отримати та команда, яка спробує піти на ризик. І, судячи з початку другого тайму, ризикнути вирішили івано-франківці. За це вони отримали винагороду у виді голу від Редушка. Однак, це були не останні біди «Фортуни». Згодом Грабан сповна виправився за нреалізовані моменти у першому таймі – двічі він «розписався» у воротах христинівців. А трохи згодом Редушко естафету у Грабана перехопив Редушко, який «відповів» своєму одноклубнику хет-триком. І це вже – 6:1 на користь «Надії-Прикарпаття». На цьому івано-франківці не зупинялись, хоча могли би вже грати за рахунком. Однак, вони не зупинялись, і навіть забивали. Що стосується «Фортуни», то зусиль одного лише Коваленка було замало для того, щоб нав’язати боротьбу «Надії-Прикарпаття», яка в підсумку виграла з рахунком 7:1.

«Надія-Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – «Темп-ЗАЕС-Продексім» (Енергодар) – 1:1 (по пенальті – 1:2)
Голи:
 Тисак (12) – Васильєв (24)

Передостанній матч другого ігрового дня, в якому зустрічались «Надія-Прикарпаття» та «Темп-ЗАЕС-Продексім», по праву можна було відносити до розряду центральних. Принаймні, якщо брати до уваги матчі, які відбувались у другій половині ігрової програми. Обидві команди були фаворитами своєї групи. До того ж, «Надії» треба було тільки перемагати, щоб вирішити своє питання щодо остаточного місця у групі.

Але на початку гри «Надія» могла пропустити. Спочатку Толок пробив по воротах Говдяка, але голкіпер івано-франківців парирував цей удар. Однак, на добивання опинився Чумак, який не зміг додати м’яч у «рамку». А після цього «Надія-Прикарпаття» почала відповідати своїми моментами. У при карпатців була далеко не одна можливість забити, але блискуче у воротах «Темпу» діяв Афілов, який іноді робив просто запаморочливі «сейви». Якби не голкіпер, то енергодарська команда могла би вже програвати з непристояним рахунком. Тому, підопічні Ігоря Черненка мають за це подякувати своєму воротареві. Однак, на 12-й хвилині він все-таки виявився безсилим, і Тисак відкрив рахунок. Мабуть, це був один з найгірших таймів «Темпу» на турнірі (якщо не найгірший), тому що енергодарці забагато дозволяли своїм суперникам. Окрім того, не на руку їм були й отримані до свого пасиву командні фоли. До того ж, у команди з Запорізької області далеко не завжди щось вихоило в атаці. Тому, їм залишалось тільки сподіватись на те, що у другому таймі ситуація стане трохи кращою.

І дійсно – у другому таймі енергодарці почали грати трохи краще. Більше того – вони мали реальну можливість для того, щоб зрівняти рахунок. Але Говдяк з партнерами змогли ліквідувати загрозу. У відповідь Пасічняк міг забивати після класного сольного проходу, однак Афілов вкотре в цій грі був на висоті. А після цього «Темп» зрівняв рахунок. Зробив він це по-футбольному, у британському стилі. Васильєв відгукнувся на навіс у штрафний майданчик і переправив м’яч головою у ворота Говдяка – 1:1. Тепер «Надії», якщо вона хотіла виграти, знову треба було йти вперед. Але виграти хотів і «Темп», який після забитого голу виглядав значно активніше. І, якщо чесно, то в ці хвилини «Темп» був ближче до перемоги в основний час, ніж «Надія-Прикарпаття».

Однак, вже вчетверте за цей ігровий день доля матчу вирішувалась у серії пенальті. І що цікаво – вдруге у післяматчевій лотереї брав участь «Темп». І знову справа не закінчилась лише основною серією. І знову героєм післяматчевих 6-метрових став Афілов, який потягнув три удари з чотирьох, а «Темп» переміг з рахунком 2:1.

За підсумками поєдинків групового етапу сформувались пари плей-оф, які зіграють 30 січня:

«Нижній» плей-оф
08.00. 3Б – 4В. МДЮСШ (Новий Буг) – «Фортеця» (Кам’янець-Подільський)
08.50. 3В – 4Б. ДЮСШ № 2 (Луцьк) – «Юність-Базис» (Умань)
09.40. А3 – 4Г. «Ураган» (Івано-Франківськ) – «Фортуна» (Христинівка)
10.30. 3Г – 4А. «Надія-Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – ДЮСШ (Васильківка)

«Верхній» плей-оф
11.20. 1А – 2Г. «Олімп» (Сміла) – «Буковина» (Чернівці)
12.10. 1Г – 2А. «Темп-ЗАЕС-Продексім» (Енергодар) – «Спортлідер+» (Хмельницький)
13.00. 1Б – 2В. «Іллічівець» (Чорноморськ) – «Таврія» (Василівка)
13.50. 1В – 2Б. «Гопри-Продексім» (Гола Пристань) – «Мегаполіс» (Запоріжжя)

ДЮФК “Надія-Прикарпаття” висловлює вдячність за якісне висвітлення турніру Артему ТЕРЕНТЬЄВУ та проекту «5х5».